O Antických dnech

Jménem Antické společnosti bychom Vás chtěli pozvat na Antické dny, unikátní sportovně-vzdělávací akci, navazující na úspěšné akce Antické společnosti pořádané v předcházejícím roce (Stathmos, Soutěž v antickém pětiboji, aj.), a která bude naší doposud největší akcí zaměřenou na popularizaci a přiblížení tématu antiky a antického sportu dnešní generaci.

Akce bude zahájena vědeckou konferencí zaměřenou na starověk a olympismus. Další dva dny budou probíhat sportovní a „sportovně-vojenské“ soutěže (běhy, pětiboj, úpolové disciplíny a týmová hra kabaddi) v různých kategoriích. Po oba dny bude také připraven doprovodný program – ochutnávky antického jídla a pití, ukázky zbraní a zbroje, vědeckých přístrojů, sportovního náčiní, či předvedení antického zápolení a lukostřelby s možností vyzkoušení. Antické dny budou zakončeny vytrvalostní soutěží ve vojenském dvanáctihodinovém pochodu se zátěží imitující svou vahou výstroj starověkých vojáků.

Celá akce je určená pro účastníky všech věkových kategorií, jak pro žáky a mládež, tak pro dospělé, ženy i muže. Soutěžit může kdokoliv a případné diváky rovněž srdečně vítáme.

Spolupráce, záštita a podpora:
Ústav klasických studií, Filozofická fakulta MU Brno
Fakulta sportovních studií MU Brno
Česká olympijská akademie

Akce byla podpořena ze Stipendijního programu pro podporu studentské činnosti spojené s oslavami 100. výročí založení Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info